KURUMSAL

İlk ve Ortaokul Müdürümüzden Mesaj

Değerli velilerimiz ve sevgili öğrencilerimiz,

Metod Koleji olarak her çocuk farklıdır diyerek eğitimimizi ezber bozan programlarla oluşturmaya çalışıyoruz.

Metod Koleji yönetimi ve akademik kadrosu olarak insan şekillendirme sorumluluğumuzun bilincindeyiz. Bize emanet ettiğiniz dünyadaki en değerli varlıklarımız olan çocuklarımızın her birini ayrı bir değer olarak görüyor, onları geleceğin parlayan yıldızları olarak yetiştirmeyi amaçlıyoruz.

Çocuklarımızı 21. Yüzyıla hazırlarken, anne babalara da mesajlarımız var. Çocuklarımız 21. Yüzyılda şimdi bilinmeyen yeni mesleklere hazırlanırken yani sizin değil kendi geleceklerine yürürken bilgiyi aynı zamanda beceriye dönüştürmeleri gerekmektedir.

Çocuklarınızı prens ve prensesler gibi yetiştirirken hayat becerilerini zayıflatıyorsunuz. Küçükken ne kadar kolaylaştırıyorsanız yaşamlarını, büyüdüklerinde o kadar zorlaştırıyorsunuz demektir. Oysa büyüdükçe baş etmeleri gereken sorunlar da büyüyecek ama çocuk ne yazık ki baş edebilme gücünü ve yetisini kaybetmiş olacaktır.

Okulumuzda öğrencilerimizin sınav başarılarını, yaşam başarıları ile örtüştürmeye çalışıyor, mutlu çocuğun başarılı olacağını biliyoruz. Bunun için de anasınıfından tüm kademelerimize kadar mutlu çocuğu en tepeye koyuyoruz.

Okul öncesi dönemden başlayarak kolejimiz bünyesinde yer alan tüm bölümlerimizde destekleyici ve yönlendirici eğitim sistemimizle öğrencilerimizi sorgulayan, araştıran, yenilikçi, evrensel değerleri benimsemiş ve özgüvenli bireyler yetiştirmeyi hedefliyoruz. Özgüvenlerini egolara dönüştürmeden başarıları ve katılımları ile bilgileriyle içselleştirebilecekleri bir duyguya çeviriyoruz.

Gerek anaokulu, gerek ilkokul, gerekse ortaokul sınıflarımızla ve resim/müzik atölyeleri, fen laboratuvarımızla öğrencilerimize uygun materyaller eşliğinde öğrenmelerini eğlenceli hale getirerek okul ve dersleri sevdirmeyi amaçlıyoruz. Akademik benliği yüksek çocuk hayatı boyunca öğrenmeye açık olacaktır.

Eğitim işi eğer yaşama biçimine dönüşemiyorsa o işi bırakmak gerekir. Çocukların gözlerindeki pırıltıları karanlıkları aydınlatan ışıklara dönüştürerek eğitim hedeflerini oluşturan Metod Eğitim Kurumları olarak çocuklarınıza güzel bir gelecek armağan etmek adına bizden yana yapmış olduğunuz tercihiniz ve güveniniz için sonsuz teşekkürler…

Sevgi ve saygılarımla…
Metod Koleji Müdürü
Sema BATIRBEK