ANAOKULU

Okul Öncesi Eğitim

ULUSLARARASI YABANCI DİL AĞIRLIKLI PROGRAM

Anaokulumuzda  uluslararası müfredat programı ile çerçevelenmiş MEB müfredatı, zengin ve farklı bir biçimde uygulanmaktadır.

ACADEMIC UNION’a bağlı olan okulumuz, öğrencilerimizi bir dünya vatandaşı olarak yetiştirirken onlara dünyanın her yerinde geçerli olan bir eğitim imkanı sunar. Bu amaçla okulumuzda yoğun bir yabancı dil (İngilizce) ve ikinci yabancı dil programı uygulanmaktadır.

ACADEMIC UNION’a bağlı okulumuzda öğrencilerimizin hayata güçlü bir başlangıç yapması birinci önceliğimizdir.  Kültürel çeşitliliği kapsayan eğitimlerimizle bu güç sağlanmaktadır.Anaokulumuzda 3-6 yaş arası gruplarımız seviyelerinde İngilizce ağırlıklı programla konuşmaya ve iletişime yönellik dil öğrenmeye başlayacaklardır.

Çift dil eğitim programımızda matematiğe hazırlık ve sanat dersleri İngilizce destekle uygulanmaktadır.

16 kişilik sınıflarda iki öğretmenle uygulanan anaokulu programlarımız 14-17 saat İngilizce dersleri ile tamamlanmaktadır. Oyunlarla, müziklerle, şarkılarla, aktivitelerle ve çizgi filmlerle zenginleştirilerek yapılan tüm dersler öğrenciye yaparak, eğlenerek öğrenme alanı sunmaktadır. Tematik öğrenme uygulanmaktadır.